Blisko 525 tysięcy złotych zostało zebranych w ramach kampanii „Wspieraj lokalnie z Auchan”

Podsumowanie ogólnopolskiej zbiórki w sklepach sieci Auchan 

 

524 289 tysięcy zł to suma jaką dzięki hojności klientów Auchan zebrano w ramach ogólnopolskiej akcji dobroczynnej „Wspieraj lokalnie z Auchan” dla 30 organizacji dobroczynnych, stowarzyszeń i fundacji działających w Polsce na rzecz potrzebujących dzieci, osób z niepełnosprawnościami oraz hospicjów. Zbiórka zrealizowana została w okresie od 8 maja do 31 lipca 2023 r., dzięki partnerskiemu programowi CSR Auchan, Fundacji Pomagam.pl i Donateo. 

 

Kampania „Wspieraj lokalnie z Auchan” to już kolejna akcja charytatywna wspierana przez sieć z wykorzystaniem aplikacji Donateo, wdrożonej do sieci terminali hipermarketów Auchan. Tym razem miałą ona  wyjątkowy charakter – zbiórka prowadzona była dla organizacji działających w pobliżu danego sklepu. Dzięki temu klienci, jak również ich pracownicy mogli wesprzeć bliskie ich sercu konkretne potrzeby lokalnej społeczności. 

 

W Auchan realizujemy programy charytatywne o zasięgu ogólnopolskim oraz aktywnie współpracujemy z organizacjami i społecznościami lokalnymi. Projekty prowadzone we współpracy z lokalnymi  stowarzyszeniami i fundacjami, są dla nas szczególnie ważne. Zdajemy sobie sprawę, że aby sprawnie funkcjonować potrzebują dotacji. Dlatego akcja „Wspieraj lokalnie z Auchan”, którą zorganizowaliśmy wspólnie z  partnerami – Fundacją Pomagam.pl i Donateo – była dla nas wyjątkowa. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych klientów i pracowników. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na wsparcie tej  zbiórki – mówi Ewa Malecka, dyrektor ds. CSR Auchan Retail Polska..

 

Partnerem akcji była Fundacja Pomagam.pl, której głównym celem jest pomoc potrzebującym poprzez możliwość założenia zbiórki online na portalu Pomagam.pl. Portal organizuje i wspiera zbiórki charytatywne na ważne cele dobroczynne.

 

Koordynatorem projektu oraz dostawcą technologii w sklepach Auchan było Donateo. Rozwiązanie to umożliwia bezgotówkowe wsparcie organizacji dobroczynnych. W trakcie płatności kartą za zakupy klienci widzą na terminalu płatniczym pytanie o chęć przekazania określonej kwoty na wybrany cel. Po wyrażeniu zgody do rachunku doliczana jest kwota datku, a kupujący otrzymuje odrębne potwierdzenie niefiskalne. Przekazane środki trafiają na konto wspartej fundacji, co zostaje odzwierciedlone także na koncie bankowym wpłacającego.

 

W poprzednich edycjach akcji, klienci Auchan w wygodny i bezpieczny sposób mogli przekazać środki m.in. na rzecz Banków Żywności, Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Fundacji Unaweza czy Fundacji Happy Kids.