Ponad 500 tys. zł dla Banków Żywności dzięki hojności klientów Auchan poprzez aplikację Donateo

Miło nam poinformować, że w sklepach sieci Auchan, dzięki mikro donacjom bezgotówkowym poprzez aplikację Donateo, zebrano ponad 500 tys. zł na rzecz Polskiej Federacji Banków Żywności.

 

Klienci sieci Auchan już po raz drugi mogli przekazywać mikro donacje na rzecz Banków Żywności. Dzięki ich hojności oraz nowoczesnym narzędziom, Banki Żywności będą mogły uratować więcej żywności ze sklepów, która następnie trafi do osób potrzebujących. Darczyńcy mogli udzielać wsparcia od 27 marca do 6 maja 2023 r. Pierwsza akcja poprzez aplikację Donateo na rzecz Banków Żywności odbyła się latem 2022 roku.

 

Współpraca Auchan z Federacją Polskich Banków zajmuje ważne miejsce wśród inicjatyw podejmowanych przez sieć na rzecz niemarnowania żywności.  Zainicjowana w 2014 roku jest obecnie realizowana przez wszystkie sklepy Auchan. W jej ramach każdy ze sklepów Auchan współpracuje z lokalnym oddziałem Banku Żywności, przekazując produkty spożywcze na rzecz najbardziej potrzebujących.  W samym 2022 r. Auchan przekazało Bankom Żywności ponad 1 350 224 kg żywności o wartości 9 761 406 zł, co przełożyło się na  2 700 446 posiłków.

 

Donateo to aplikacja, dzięki której wszyscy klienci, którzy decydują się na bezgotówkową płatność za zakupy, na terminalu widzą pytanie o chęć wsparcia konkretnej organizacji charytatywnej. Każda transakcja odzwierciedlona zostaje na potwierdzeniu niefiskalnym 

i koncie bankowym wpłacającego, a pieniądze trafiają bezpośrednio do wspartej fundacji. 

 

To już kolejna akcja charytatywna przeprowadzana w hipermarketach Auchan we współpracy z Donateo. Wcześniej, oprócz Banków Żywności beneficjentem zbiórek były Fundacja Happy Kids, Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz Fundacja UNAWEZA.