Auchan zachęca – grilluj ekologicznie

W przededniu majówki, która co roku tradycyjnie już otwiera sezon grillowy, Auchan Retail Polska wprowadza szeroką gamę grilli, które miłośnikom spędzania czasu na świeżym powietrzu i korzystania z uroków natury w stylu ekologicznym pozwolą przygotować wyśmienite dania. W ofercie znajdują się przyjazne dla środowiska grille elektryczne i gazowe, grille z rusztem opalanym ogniem, szeroki wybór biodegradowalnych talerzyków, sztućców i kubeczków oraz podpałek.

 

W ciepłe wiosenne i letnie dni Polacy chętnie spędzają czas przy grillu. Na działce, w domu, czy na wyjeździe, to już nasza narodowa tradycja. Dla klientów planujących zakup nowego urządzenia przygotowaliśmy ofertę, która zadowoli zarówno miłośników tradycyjnych grilli, jak również dla osób poszukujących rozwiązań ekologicznych. W naszej ofercie dostępna jest także szeroka gama produktów wegańskich na grilla, do których wypróbowania zachęcamy. Jesteśmy przekonani, że klienci docenią również wybór biodegradowalnych naczyń – mówi Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Retail Polska. 

 

Szeroki wachlarz różnorodnych produktów pozwala przygotować się na cały sezon grillowy. W ofercie znajdują się modele elektryczne i gazowe, które są znacznie bardziej przyjazne środowisku niż tradycyjne paleniska. Aby dodatkowo zmniejszyć pobór paliwa i ilość produktów spalania, warto wybrać grill z pokrywą. Kopuła zatrzymuje ciepło wewnątrz urządzenia, co skraca czas obróbki termicznej i tym samym redukuje zużycie prądu czy gazu. Klienci mają do wyboru: ponad 20 modeli tradycyjnych grilli węglowych, 5 modeli grilli gazowych, 4 paleniska. 

 

Osoby, które nie wyobrażają sobie potraw z grilla bez charakterystycznego dymnego aromatu, nie muszą rezygnować z tradycyjnego rusztu opalanego ogniem. W sklepach Auchan dostępny jest węgiel drzewny z certyfikatem FSC oraz podpałka z drewna drzew liściastych nasączona naturalnym olejem. Ponadto można kupić brykiet drzewny, rozpałkę do grilla w kostkach oraz w płynie. 

 

W odpowiedzialnej ofercie grillowej Auchan, klienci znajdą szeroki wybór jednorazowych naczyń z biodegradowalnych materiałów, które jeśli są suche można wyrzucić do kontenera na papier. Te, które nie spełniają wymienionych warunków, należy wyrzucić razem z odpadami bio lub spalić.

Kompletując zastawę na grilla warto zwrócić również uwagę na jadalne talerze z otrębów – nowoczesne i bardzo ciekawe, proekologiczne rozwiązanie. 

 

W nowej, sezonowej ofercie Auchan miłośnicy grilla znajdą wszystko, czego potrzebują do spędzenia czasu i jedzenia w towarzystwie bliskich na świeżym powietrzu.