Alexandre Saussard nowym dyrektorem generalnym w Auchan Retail Polska

Alexandre Saussard obejmie z dniem 12 czerwca 2023 r. stanowisko dyrektora generalnego w Auchan Retail Polska. Będzie kontynuować misję przekształcania firmy i jej modeli biznesowych, realizując strategię Auchan Retail w Polsce. Alexandre Saussard zastąpi na tym stanowisku Gérarda Gallet, który został nominowany w Auchan na stanowisko Lidera regionu Luksemburga i Polski.

 

Alexandre Saussard będzie realizował zadania mające na celu dalsze umacnianie pozycji Auchan Retail Polska jako lidera cenowego, a także kontynuację wzrostu wyników ekonomicznych sieci, które w ciągu ostatnich lat stały się jej wyróżnikami na rynku polskim.

 

Nowy dyrektor generalny przejmuje stery firmy, która w ostatnich latach pod dyrekcją Gérarda Gallet przechodziła dynamiczną transformację, w odpowiedzi zarówno na zmieniające się  potrzeby konsumenta, jak i  trendy rynkowe. Był to okres znaczącego rozwoju Auchan jako firmy wieloformatowej, kontynuującej inwestycje w nowoczesny handel, zwłaszcza w obszarze e-commerce, budowanie nowych ścieżek zakupowych, czy tworzenie nowych konceptów sprzedażowych, jak np. nowatorski koncept hipermaketu Auchan. 

 

Alexandre Saussard pracuje w Auchan na stanowiskach managerskich od blisko dwudziestu lat. W 2016 roku dołączył do Dyrekcji Produktu firmy jako dyrektor ds. handlu i marek. Pod koniec roku 2017  Saussard został dyrektorem ds. produktów niespożywczych w Auchan Chiny, a w 2019 roku dołączył do Auchan Retail Rosja, gdzie był dyrektorem sprzedaży. W styczniu 2022 r. został dyrektorem zarządzającym w Auchan Retail Francja, odpowiedzialnym za sprzedaż w hipermarketach. 

 

Gratuluję Alexandrowi Saussard nominacji i życzę wielu sukcesów na nowym stanowisku. Jednocześnie pragnę podziękować Gérardowi Gallet za pracę, którą od 2018 roku wykonywał w Polsce osiągając świetne wyniki ekonomiczne, a przy tym określając kierunki transformacji i rozwoju firmy, które nadal będą pozwalały na realizację naszej strategii – podkreślił Benoît Lheureux, Prezes Auchan Retail Polska. 

 

Alexandre Saussard jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlowej (ESC) w Amiens. Załączniki

Auchan Alexandre Saussard nowy dyrektor generalny foto
Auchan Gerard Gallet foto

Auchan Alexandre Saussard nowym dyrektorem Informacja prasowa 20042023