Auchan z Bankami Żywności na rzecz potrzebujących

Auchan Retail Polska udostępnia swoje sklepy na rzecz Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. W dniach 24-25 marca 2023 r. klienci sklepów sieci, którzy zechcą dołączyć do akcji i podarować najbardziej potrzebującym produkty spożywcze, będą mogli je kupić i zostawić w przygotowanych w tym celu specjalnych koszach usytuowanych przy kasach. 

 

Klientów o akcji informują specjalne plakaty wywieszone w sklepach biorących udział w zbiórce. Aby dołączyć do akcji wystarczy, będąc w jednym z biorących udział w akcji sklepów Auchan, kupić dodatkowe produkty i włożyć je do oznakowanych koszy znajdujących się przy kasach. Najbardziej potrzebne są artykuły z długą datą ważności, takie jak mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze.

Federacja Polskich Banków Żywności to dla nas strategiczny partner, z którym realizujemy, już od lat, szereg projektów na rzecz wsparcia żywnościowego najbardziej potrzebujących. Drugi istotny cel to ratowanie żywności przed zmarnowaniem  i jej redystrybucja. Dzięki tej współpracy zapobiegamy marnowaniu żywności a jednocześnie niesiemy pomoc w przedświątecznym czasie podkreśla Inga Szaniawska, koordynatorka d/s CSR Auchan Retail Polska. 

w 2022 r. w ramach Świątecznych Zbiórek Żywności klienci Auchan przekazali Bankom Żywności ponad 18 ton produktów spożywczych zebranych w sklepach sieci.