Z Julkiem Bobrem zostań przyjacielem lasu. Auchan dla Fundacji Aeris Futuro

W Lewinie Kłodzkim nasadzonych zostanie ponad 11 tys. drzew 

 

Blisko 28 tys. maskotek Julka Bobra sprzedano podczas przedświątecznej akcji charytatywnej,  zorganizowanej przez Auchan w listopadzie i grudniu 2022 r. na rzecz Fundacji Aeris Futuro. Zebrana kwota prawie 140 tys. zł umożliwi nasadzenie w Lewinie Kłodzkim, w ramach programu #czasnalas, ponad 11 tys. drzew. Gatunki sadzonych drzew będą dopasowane do siedliska zgodnie z najlepszą wiedzą ekspertów Fundacji, Gminy Lewin Kłodzki oraz Parku Narodowego Gór Stołowych.

Działania na rzecz ochrony środowiska są ważnym filarem strategii Auchan Retail Polska. W listopadzie i grudniu 2022 r. sieć zorganizowała akcję Z Julkiem Bobrem zostań przyjacielem lasu – trzecią z kolei, której bohaterem była sympatyczna maskotka. Tym razem Bóbr Julek, jako przyjaciel lasu, któremu bliska jest ochrona środowiska, w 90 procentach wykonany był z butelek z recyklingu. Przez dwa miesiące maskotka dostępna była w dedykowanych miejscach we wszystkich sklepach Auchan, można ją również było kupić poprzez platformę zakupy.auchan.pl

Dla Auchan przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i ochrona naszej planety są tematami o kluczowym znaczeniu. Dlatego trzecia edycja akcji z Bobrem Julkiem zrealizowana została z Fundacją Aeris Futuro na rzecz środowiska. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów i pracowników zebrana kwota pozwoli na nasadzenie w Lewinie Kłodzkim ponad 11 tys. drzew.  mówi Inga Szaniawska, koordynator CSR w Auchan Retail Polska.

Od ponad 20 lat podejmujemy wysiłki mające na celu przeciwdziałanie globalnej zmianie klimatu, ochronę i zwiększanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej. Skuteczność naszych wysiłków nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony partnerów. Dzięki współpracy z Auchan zrealizujemy nasadzenie drzew w Kotlinie Kłodzkiej – regionie dotkniętym obecnością kornika drukarza mówi Marek Piątkowski, prezes Fundacji Aeris Futuro.