Auchan na rzecz 116 111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Blisko 250 000 zł zebranych w grudniu 2021 r.

49 944 maskotek Julka Bobra sprzedanych podczas przedświątecznej akcji charytatywnej,  zorganizowanej przez Auchan w grudniu 2021 r. na rzecz 116 111 –  telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę przełożyło się na darowiznę w wysokości 249 720 zł. 

Pomoc potrzebującym to ważny aspekt działalności Auchan. Sieć od lat organizuje akcje charytatywne, a zebrane fundusze przekazuje Partnerom. W listopadzie i grudniu 2021 r. odbyła się akcja „Z Julkiem Bobrem wspieramy dzieci i doceniamy bohaterów”, kolejna, której bohaterem była sympatyczna maskotka – tym razem jako policjant, strażak, lekarz i pracownik sieci Auchan.  Podczas akcji maskotki były dostępne w dedykowanych miejscach we wszystkich sklepach Auchan, można je było również kupić poprzez platformę zakupy.auchan.pl. Całkowity dochód, w wysokości 249 720 zł przekazany został na rzecz 116 111 – telefonu zaufania  prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.  

Współpraca z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę jest dla naszej firmy wyjątkowa. Podziwiamy jej działalność i zaangażowanie pracowników Fundacji z jakim wspierają swoich podopiecznych. Biorąc to pod uwagę zdecydowaliśmy się przekazać całkowity dochód przedświątecznej akcji z Julkiem Bobrem na wsparcie 116 111 − telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy naszym klientom i pracownikom za wielkie serce i zaangażowanie podczas przedświątecznej akcji. Zebranie takiej kwoty i sukces bez ich wsparcia nie byłby możliwy. – mówi  Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Telefon zaufania 116 111 i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę na co dzień pomagają dzieciom w bardzo trudnej sytuacji, często mierzącym się z sytuacjami o wiele zbyt trudnymi dla kilku- czy kilkunastolatków. Przemoc, depresja i inne problemy zdrowia psychicznego, wykorzystywanie seksualne – to sprawy, z którymi dzieci nie powinny zmagać się w pojedynkę. Jesteśmy bardzo  wdzięczni za to, że Auchan wspiera nasze wysiłki, aby zapewnić im profesjonalne i życzliwe wsparcie w trudnościach – mówi Paula Włodarczyk, koordynatorka 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.  

Obok pomocy finansowej, akcja miały również cel edukacyjny. Uczyła tolerancji, uwrażliwiała na problemy, z którymi mierzy się obecnie młodzież. Przedświąteczna akcja, w której Bóbr Julek pojawił się jako policjant, strażak, lekarz i pracownik sieci Auchan pokazała także jak ważną rolę pełnią osoby wykonujące te zawody, zwłaszcza teraz, w dobie pandemii.Załączniki

Auchan Julek podsumowanie