Auchan liderem rankingu dostępności produktów roślinnych. Auchan sklepem najlepiej zaopatrzonym w żywność roślinną w Polsce.

Dzięki projektowi przedsiębiorstwa „Auchan 2022” Auchan Retail Polska zobowiązuje się do dostosowania swojego modelu, oferty i organizacji do nowych oczekiwań konsumentów i obywateli. Auchan promuje to, co dobre, zdrowe i lokalne poprzez wybór i zaprojektowanie wyjątkowej, uczciwej i odpowiedzialnej oferty. Auchan Retail Polska chce wyjść poza tradycyjną rolę dystrybutora, stając się projektantem i selekcjonerem produktów, aby móc zaoferować konsumentom wyjątkową ofertę.

Auchan we współpracy z lokalnymi polskimi producentami oferuje szeroką gamę produktów spożywczych w kategorii wegańskiej. Troskę firmy o konsumenta, który wybiera ten rodzaj żywienia, potwierdzają wyniki klasyfikacji dostępności produktów roślinnych przeprowadzonej przez Fundację Alberta Schweitzera i RoślinnieJemy, której Auchan został zwycięzcą, otrzymując wyróżnienie sklepu najlepiej zaopatrzonego. 

Przygotowany przez Fundację Alberta Schweitzera i RoślinnieJemy ranking polegał na analizie oferty produktów roślinnych w 14 największych sieciach handlowych w Polsce. Asortyment oceniany był pod względem dostępności roślinnych produktów w pięciu głównych kategoriach: Alternatyw mięsa, kiełbasy i ryb,  Alternatyw produktów mlecznych,  Słodycze, wypieki i przekąski,  Dania gotowe oraz Sosy, dipy i pasty do smarowania. Analiza dostępności produktów roślinnych została przeprowadzona na przełomie 2019 i 2020 r.

Wyniki badania pokazały, że w Auchan klienci znajdą największy wybór żywności roślinnej. Sieć Auchan została zwycięzcą, zajmując pierwsze miejsce w 4 głównych kategoriach: Alternatyw mięsa, kiełbasy i ryb, Alternatyw produktów mlecznych, Dania gotowe, Sosy, dipy i pasty do smarowania i drugie miejsce w kategorii Słodycze, wypieki i przekąski.

Auchan oferuje największy wybór roślinnych kiełbasek, wędlin, burgerów i tofu, seitana i tempeh.
W kategorii nabiału sieć ma najwięcej roślinnego mleka (średnio ponad 32 różne rodzaje w jednym sklepie), śmietany, serów (np. Bez deka mleka, Natural) oraz jogurtów (m.in. PlantON, Alpro). Dostępny jest również roślinny zamiennik jajek vEGGs. Auchan poszczycić się może także najbogatszą gamą alternatywnych zamienników mięsa, nabiału, dań gotowych a także sosów, dipów i past do smarowania.

Auchan nie tylko rozwija tę kategorię produktów, ale także planuje dalszy jej rozwój w zakresie alternatywnych mięs, nabiału oraz gotowych dań. Warto podkreślić, że wszystkie produkty roślinne, które można znaleźć na naszych półkach to wyroby polskie pochodzące od rodzimych producentów – podsumowuje Radosław Dac, dyrektor Produktów Auchan Retail Polska. Nie muszę dodawać, że dbamy również o to, aby były tanie i dostępne dla naszych klientów.”

O Fundacji Alberta Schweitzera

Fundacja Alberta Schweitzera to organizacja, której misją i długoterminowym celem jest doprowadzenie do zakończenia chowu przemysłowego zwierząt oraz popularyzacja diety roślinnej. Swoje cele Fundacja realizuje poprzez kampanie takie jak Polska bez klatek, Tydzień na weganie czy Głos dla karpi. Działania i sukcesy Fundacji zostały zauważone przez Animal Charity Evaluators i w 2018 oraz w 2019 roku otrzymała ona tytuł TOP CHARITY zostając tym samym uznaną za jedną z czterech najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie.

O kampanii RoślinnieJemy

Celem kampanii RoślinnieJemy jest wsparcie producentów żywności, sieci handlowych, właścicieli restauracji we wprowadzaniu oraz promowaniu roślinnych produktów i dań. Swoje działania Roślinniejemy opiera na badaniach rynku, społecznych ankietach oraz rzetelnej wiedzy z zakresu kuchni roślinnej i najnowszych światowych trendów. W ramach kampanii Roślinniejemy prowadzona jest także akcja “Roślinne poniedziałki” inspirowana ogólnoświatowym “Meatless Mondays”, której celem jest zachęcenie odbiorców do ograniczenia spożycia produktów odzwierzęcych raz w tygodniu.

 


Publikacja dostępna również w formacie: pdf


Załączniki

Auchan_strefa Bio_fot 1.JPG
Auchan_strefa Bio_fot 2.JPG
Auchan_strefa Bio_fot 3.JPG
Auchan_strefa Bio_fot 4.JPG
Radosław Dac.Dyrektor Produktu w Auchan. jpg.jpg
roslinne_markety-LOGO.png

Auchan_ranking_produkty roślinne_Informacja prasowa_24 04 2020.pdf