Fundacja Auchan wspiera zdrowie dzieci i młodzieży.

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży umożliwia pracownikom firmy pomaganie dzieciom i młodym ludziom poprzez wsparcie projektów opartych na solidarności społecznej, związanych przede wszystkim z dobrym odżywianiem i zdrowiem na rzecz potrzebującej tego młodzieży w wieku od 5 do 25 lat. W 2019, w Polsce, Fundacja Auchan na rzecz młodzieży wsparła 6 lokalnych projektów, z których dwa właśnie pod koniec roku sfinalizowały się, a pozostałe 4 nadal trwają.

Pierwszy ze sfinalizowanych projektów polegał na dofinansowaniu remontu boiska dla dzieci, którymi opiekuje się Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce oddział w Lublinie. Remont rozpoczął się na początku października i trwał prawie miesiąc. Całkowity koszt remontu boiska wynosił  ponad 100 tys. zł, z czego Fundacja Auchan na rzecz młodzieży dofinansowała prawie połowę kosztów. Pracownicy hipermarketów w Lublinie - Auchan Czechów i Witosa wsparli projekt świadcząc prace w ramach wolontariatu.

Drugi projekt to wsparcie dla Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu, której artyści 19-24 listopada w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka prowadzą warsztaty teatralno-cyrkowe „Supersprawni” dla małych pacjentów szpitala. Wielkim finałem pięciodniowego cyklu będzie spektakl, stworzony w całości przez dzieci, które zaprezentują efekty swoich prac na scenie w Centrum Zdrowia Dziecka 24 listopada br. Projekt pod nazwą „Śmiej się, zdrowo się odżywiaj i zdrowiej z Noskami”, został doceniony przez Fundację Auchan z racji jego holistycznego charakteru. Niezwykłe uznanie zyskał pomysł połączenia terapii śmiechem ze zdrowym żywieniem. Pracownicy hipermarketu Auchan przy ul. Jubilerskiej w Warszawie wspierają projekt w ramach wolontariatu pracowniczego.

Auchan wspiera również wolontariat swoich współpracowników. 

W 2018 przepracowali oni na rzecz lokalnych fundacji i stowarzyszeń 4632 godzin wliczonych do czasu pracy.  W 2019 roku było to do końca października 2032 godziny wolontariatu. 

Co rok Fundacja Auchan na rzecz młodzieży ogłasza nabór projektów, a spośród kryteriów zakwalifikowania najważniejsze to : zdrowie, zdrowe odżywianie i wolontariat pracowniczy. 

O Fundacji Auchan na rzecz młodzieży

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży została powołana we Francji w 1996 roku. Na arenie międzynarodowej - w tym w Polsce - działa od 2011 roku. Fundacja wspiera projekty adresowane do dzieci i młodych ludzi w zewnętrznym otoczeniu społecznym sklepów Auchan, prowadzone przez lokalne fundacje i stowarzyszenia. Zgodnie ze swoją wizją, Auchan Retail, jako odpowiedzialny handlowiec, umieszcza zdrowie swoich klientów, współpracowników, otoczenia społecznego i innych interesariuszy w sercu swoich działań, promując to, co dobre, zdrowe, lokalne. Dlatego również Fundacja Auchan na rzecz młodzieży koncentruje swoje działania na zdrowiu, zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia młodych ludzi, wspierając przede wszystkim projekty społeczne, które mają na celu poprawę ich zdrowia, samopoczucia i przyszłości. Od 2011 roku Fundacja Auchan na rzecz młodzieży wsparła 85  lokalnych projektów w Polsce.

Więcej informacji na temat Fundacji Auchan na rzecz młodzieży:

www.auchan.pl/pl/dla-klienta/Fundacja-Auchan

O Fundacji Czerwone Noski Klown w szpitalu

www.czerwonenoski.pl

www.facebook.com/CzerwoneNoskiKlownWSzpitalu/

O Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce

https://wioskisos.org/ Załączniki

Auchan_Funadacja_Lublin fot.1.jpg
Auchan_Fundacja_Lublin fot.2.jpg

Komunikat prasowy _Auchan pomaga dzieciom_22.11.2019.pdf