Grupa Auchan przejmie hipermarkety pod szyldem Real

Grupa Auchan przejmie hipermarkety pod szyldem Real od Metro Group  w Europie Centralnej i Wschodniej za 1,1 miliard euro.

Croix, dnia 30 listopada 2012 roku. Grupa Auchan podpisała porozumienie z niemieckim dystrybutorem  Metro Group mające na celu cesję aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej. Grupa Auchan przejmie działania operacyjne oraz aktywa nieruchomości odpowiednio w filiach Grupy Metro w Polsce, w Rumunii, w Rosji i na Ukrainie.

Operacja ta wymaga jeszcze zgody odpowiednich władz konkurencji w każdym kraju i zostanie sfinalizowana pod warunkiem uzyskania tej aprobaty w 2013.  W przyszłości, hipermarkety Real w Europie Centralnej i Wschodniej będą działały pod szyldem Auchan.

Sprzedaż Real w Europie Wschodniej na rzecz Grupy Auchan dotyczy 91 hipermarketów w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie, a także 13 galerii handlowych w Rosji i w Rumunii. W tych 4 krajach obroty Real sięgają 2,6 miliarda euro bez podatku VAT w 2011 roku, zatrudnia 20 000 pracowników. Auchan w tych krajach liczy 98 hipermarketów oraz  65 000 współpracowników.

Vianney Mulliez, Przewodniczący Rady Administracyjnej Grupy Auchan szacuje, że « wraz z przejęciem  91 sklepów i 13 galerii handlowych wysokiej jakości, Auchan korzystnie wyrównuje wagę swojej obecności w Europie Centralnej i Wschodniej w stosunku do pozostałych priorytetowych stref rozwoju, którymi są Europa Zachodnia oraz Azja. Jest to również korzystna okazja, aby dać naszym klientom najlepszą obsługę, tak w sklepach Real jak i w Auchan z ekipami, które są profesjonalne i do których mamy pełne zaufanie”.

«W  Auchan znaleźliśmy  najlepszego nabywcę do przejęcia aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej :  Auchan oferuje  dobre perspektywy rozwoju dla współpracowników i dla działalności  Real w Europie Wschodniej» precyzuje Olaf Koch, Prezes Zarządu  Metro AG

Marek Szeib, dyrektor generalny Auchan Polska : „W Polsce transakcja ta motywowana jest zaufaniem w rozwój polskiego rynku oraz profesjonalizmem ekip Auchan i Real, które podzielają tę samą filozofię poprawy obsługi klienta. Połączenie tych dwóch przedsiębiorstw w przyszłości powinno pozwolić na odważne stawienie czoła kryzysowi konsumpcji oraz dać perspektywy dalszego rozwoju dla obu ekip”.

 

Na temat Grupy Auchan :

12 grupa światowej dystrybucji na świecie, obecna w 12 krajach , zatrudnia  269 000 współpracowników. Działa w 5 głównych zawodach : hipermarkety (655 zintegrowanych sklepów  oraz 23 w układzie stowarzyszonym lub franczyzy), supermarkety (767 zintegrowanych i 1665 w układzie stowarzyszonym lub franczyzy), nieruchomości handlowe pod szyldem Immochan, bank Oney Bank Accord oraz e-handel, do których dorzucają się inne aktywności  i tzw. dźwignie wzrostu.  Wizją przedsiębiorstwa jest stale poprawiać  siłę nabywczą oraz jakość życia jak największej  liczby klientów  wraz ze współpracownikami, którzy są odpowiedzialni, pracują z pasją i są szanowani. W 2011 roku obrót Grupy Auchan wyniósł  44,4 miliardy euro bez VAT, z czego  55 % zrealizowano poza Francją.

www.groupe-auchan.com

 

Na temat Real :

Sieć hipermarketów Real należy do METRO GROUP. Real proponuje wielką różnorodność produktów , jest ekspertem w produktach świeżych oraz proponuje doskonałą relację ceny do jakości. Pod szyldem Real, METRO GROUP posiada 316 hipermarketów w Niemczech, jak również 110 hipermarketów w 5 krajach: w Polsce, w Rosji, w Rumunii, na Ukrainie i w Turcji. W roku fiskalnym 2011 przedsiębiorstwo zatrudniało około 70 000 pracowników i odnotowało obrót   rzędu 11,2 miliarda euro. Więcej informacji na  www.real.info i  www.metrogroup.de.

 

 

 


Publikacja dostępna również w formacie: pdf


Załączniki