Auchan Retail Polska promuje lokalne, polskie produkty i wspiera polskich producentów

PEWNI DOBREGO - nowa marka lokalnych produktów Auchan

Od początku epidemii koronawirusa najwyższym priorytetem dla Auchan Retail Polska jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom i klientom. W tym bezprecedensowym okresie Auchan nie zapomina również o producentach żywności, których epidemia dotknęła w szczególny sposób. Mając na uwadze obecną, niezwykle trudną sytuację przedsiębiorców,
w trosce o krajowych dostawców, Auchan promuje markę lokalnych produktów
PEWNI DOBREGO.

Chcemy wyjść poza tradycyjną rolę detalisty. Jesteśmy przekonani, że w tym wyjątkowym, trudnym dla wszystkich momencie, pomoc polskim producentom to obowiązek. Jesteśmy świadomi wagi  społecznej odpowiedzialności biznesu i niezmiennie cenimy dobre relacje z lokalnymi społecznościami. Realizacji tego zadania służy m.in. promowanie marki – PEWNI DOBREGO. Są to produkty, które doskonale odpowiadają współczesnym trendom żywieniowym, wytwarzane w Polsce, z poszanowaniem środowiska i dobrostanu zwierząt. Konsumenci mogą być pewni ich pochodzenia i sposobów produkcji – od tradycyjnych po innowacyjne, a nasi dostawcy rynku zbytu – mówi Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Marka PEWNI DOBREGO oferuje obecnie 120 produktów pochodzących od polskich, regionalnych producentów i hodowców. Umowy ze starannie wyselekcjonowanymi lokalnymi dostawcami podpisywane są w perspektywie długoterminowej.

Produkty PEWNI DOBREGO wytwarzane są według ściśle określonych specyfikacji, z wykorzystaniem zarówno metod tradycyjnych, jak w przypadku wieprzowiny rasy puławskiej, jak i innowacyjnych, wręcz unikatowych na polskim i europejskim rynku, jak w przypadku łososia jurajskiego. Każdy produkt jest specjalnie oznaczony i promowany bezpośrednio przez jego wytwórcę. 

Z Auchan współpracuję od 2016 r. Umowa z siecią zagwarantowała mi pewny rynek zbytu i dała możliwość szerszego dotarcia do polskich konsumentów. Dzięki stałym odbiorcom mogę bez przeszkód rozwijać i doskonalić produkcję, aby oferować produkty najwyższej jakości. Współpracę z Auchan doceniam szczególnie teraz w czasie epidemii, który dla producentów żywności jest szczególnie trudny -  mówi Tomasz Karapuda, hodowca i dostawca łososia jurajskiego, pochodzącego z jedynej w Europie lądowej hodowli łososia wykorzystującej wodę geotermalną.

Oprócz łososia jurajskiego i pstrąga jurajskiego, w ofercie PEWNI DOBREGO znajduje się m.in. kurczak “z grzędy” wolno rosnący z wolnego wybiegu, czy kaczka ze ściółki, które są hodowane bez antybiotyków i karmione paszą składającą się przynajmniej w 2/3 ze zbóż, bez GMO. Wieprzowina rasy puławskiej, to efekt współpracy Auchan z rolnikami i Polskim Związkiem Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "POLSUS". W gamie PEWNI DOBREGO znajduje się również doskonały nabiał (jogurty, śmietany, białe sery), jaja BIO, a także owoce i warzywa bez pozostałości pestycydów.

Produkty PEWNI DOBREGO z Auchan to jedyna w swoim rodzaju oferta na polskim rynku. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom polskiego konsumenta, który poszukuje wysokiej jakości i bezpiecznej żywności za przystępną cenę - mówi Radosław Dac Dyrektor Produktów Auchan Retail Polska.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną Auchan Retail  Polska nieustannie podejmuje liczne działania gwarantujące płynność sprzedaży i bezpieczne warunki zakupów, tak istotne w okresie trwającej epidemii. Wprowadza także nowe usługi, dzięki którym klienci, pozostając w domu
i ograniczając kontakty z innymi do minimum, mogą kupić wszystko, czego potrzebują.


Publikacja dostępna również w formacie: pdf


Załączniki

Pewni Dobrego.JPG
Sałata_Pewni Dobrego.JPG
Łosoś Pewni Dobrego.jpg

Auchan promuje polskie produkty od lokalnych producentów_Pewni Dobrego_22042020.pdf