Bilans działalności Fundacji Auchan na rzecz młodzieży w Polsce

W roku 2017 Fundacja Auchan na rzecz młodzieży przyznała dofinansowanie kolejnym 9. projektom.  Łączna wartość subwencji to 71 481 EUR. Projekty skierowane są do dzieci i młodych ludzi, łączna liczba beneficjentów 14 016

Dofinansowanie projektów otrzymały sklepy Częstochowa Północ, Piaseczno, Nowy Sącz, Lublin Czechów, Marki, Gdańsk, Kielce i Wrocław wraz ze swoimi Partnerami – lokalnymi Fundacjami i Stowarzyszeniami. Pełna lista projektów wraz z opisami dostępna jest tutaj. W roku 2017 po raz pierwszy dofinansowany został wspólny projekt supermarketu i hipermarketu w Tarnowie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w zmienianiu świata na plus.

Bilans działalności Fundacji Auchan na rzecz młodzieży w Polsce od roku 2011, to 71 projektów, na łączną wartość 578 522 EUR i zaangażowane 42 sklepy.

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży została powołana w 1996 roku we Francji. W roku 2011, z okazji jubileuszu Auchan, objęła pomocą następujące kraje: Hiszpania, Portugalia, Polska, Węgry, Rumunia, Ukraina, Chiny, Tajwan, Wietnam.

Znamy już terminy tegorocznych zbiórek żywności z Federacją Polskich Banków Żywności

Wzorem lat ubiegłych Auchan kontynuuje współpracę z Federacją Polskich Banków Żywności na rzecz przeciwdziałania problemowi niedożywienia, wspierając Federację w organizacji zbiórek żywności.

Auchan Polska oddaje do dyspozycji Banków swoje sklepy dla przeprowadzenia zbiórek żywności na rzecz potrzebujących. Lokalne Banki wybierają sklepy, w których będą prowadzić zbiórki, w zależności od swoich bieżących potrzeb i możliwości. Banki Żywności wspierają jadłodajnie, świetlice środowiskowe, noclegownie i domy dla bezdomnych, ośrodki wychowawcze, hospicja, ośrodki wsparcia dla kobiet samotnie wychowujących dzieci, domy dziecka oraz inne instytucje zajmujące się pomocą osobom potrzebującym.

 W roku 2018 zorganizowane zostaną 3 zbiórki, w następujących terminach:

 

 

  1. Wielkanocna Zbiórka Żywności - 16-18.03
  2. Podziel się Dobrym Posiłkiem - 28-29.09
  3. Świąteczna Zbiórka Żywności - 30.11 - 02.12

 

W roku 2017 w zbiórkach organizowanych w sklepach Auchan udało się zebrać ponad 70,4 ton żywności. Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Federacji Polskich Banków Żywności - link.

Wyniki Mikołajkowych Dni Dawców Szpiku

W dniach 8 - 10 grudnia 2017 r. w 67 sklepach Auchan oraz 7 sklepach Simply odbyły się Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku wraz z Fundacją DKMS. 

Dzięki zaangażowaniu pracowników/wolontariuszy oraz chęci niesienia pomocy naszych klientów i pracowników, do bazy Fundacji DKMS dołączyło w tym okresie 6 309 nowych potencjalnych Dawców. Warto wspomnieć, że kolejny raz został pobity zeszłoroczny rekord zarejestrowanych podczas jednej edycji Dawców. Od początku współpracy z Fundacją DKMS w sklepach pod szyldem Auchan zarejestrowanych zostało aż 55 925 potencjalnych Dawców.

W imieniu Fundacji DKMS, Auchan Retail Polska, a także podopiecznych Fundacji składamy podziękowania oraz gratulacje wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczne Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku. Szczególne podziękowania należą się tym wyjątkowym osobom, które zdecydowały się być Dawcami i dać nieznanej osobie szansę na życie.

Nowy Auchan Supermarket w Gdyni już otwarty!

Auchan Supermarket w Gdyni - nowe doświadczenia zakupowe Klienta.

Auchan Supermarket w Gdyni został otwarty 7 grudnia br. przy ul. Redłowskiej 41.

To kolejny sklep, który kontynuuje naszą strategię rozwoju formatów wokół unikalnej  marki Auchan.

Nowy sklep z nowymi doświadczeniami zakupowymi!

Na 1200.m², Auchan Supermarket w Gdyni proponuje gamę 10 000 starannie wyselekcjonowanych produktów. Szczególne miejsce w asortymencie zajmują wspaniałe produkty świeże, dla których strefa została specjalnie powiększona i usytuowana na wejściu do sklepu. W całej gamie produktów ogromną wagę przywiązujemy do nowych tendencji w żywieniu oferując gamę produktów sezonowych , bio dietetycznych - lokalnych i międzynarodowych - nie zapominając oczywiście o produktach marki Auchan. Wszystko po bardzo konkurencyjnych cenach w stosunku do innych sklepów tego formatu. Niskie meble, w jakie wyposażony został sklep, zapewniają lepszą widoczność produktów, a co za tym idzie, większą wygodę zakupów tworząc przyjazną i pełną ciepła atmosferę.

Wszystko co dobre, zdrowe i lokalne znajdziesz w Auchan Supermarket!

Zapraszamy na Targ Ryb świeżych z szeroką gamą filetów, ale i całych ryb, oraz Targ Piekarnia z gamą pieczywa wypiekanego na miejscu, Cukiernia z możliwością zamówienia tortu lub ciasta z oferty katalogowej, jak również dział Bazarek Luz z szerokim wyborem produktów spożywczych sprzedawanych na wagę. Targ Wędlin Tradycyjnych oferuje wędliny wędzone tradycyjną metodą, a Dział Mięsny poleca mięso rasy Limousine, które charakteryzuje się doskonałymi walorami smakowymi i soczystością. Polecamy również szeroką gamę produktów bez laktozy, bez glutenu.

Przytulny kącik gastronomiczny “Ma table - Moje BIstro”!

Dla klientów, którzy chcą zjeść szybko i smacznie, Auchan Supermarket przygotował kącik “MA TABLE- MOJE BISTRO”, gdzie można kupić pyszną kawę, słodkie i słone przekąski, doładować telefon i czytając codzienną prasę miło spędzić czas.

Jeszcze więcej usług!

Auchan Supermarket udostępnia możliwość skanowania, kserowania, wywoływania zdjęć. W sklepie znajduje się darmowe wi-fi. Jest też możliwości płatności telefonem poprzez BLIK. Sklep ma ambicję stania się miejscem pełnym życia, do którego klienci będą przychodzić z codziennymi sprawami, płacić swoje rachunki, wywoływać zdjęcia w fotokiosku lub po prostu spotkać się na kawie ze znajomymi. W sklepie działa program lojalnościowy Skarbonka. Na pierwszych Klientów czeka wiele atrakcji m.innymi, porady dietetyka, degustacje i upominki.

Henkel i Auchan wspierają świadomą konsumpcję

Razem Odpowiedzialni to akcja, w której Auchan Polska i Henkel Polska wspólnie będą edukować konsumentów w zakresie zrównoważonego rozwoju i ekonomii cyrkularnej, promując zasady odpowiedzialnej konsumpcji.

Akcja „Razem Odpowiedzialni” to wspólna inicjatywa firmy Auchan, obecnej na rynku polskim od roku 1996 i firmy Henkel Polska, producenta dobrze znanych marek: Persil, E, Perwoll, K2r, Silan, Somat, Pur, Bref i Clin. Patronat merytoryczny nad inicjatywą objęły: Fundacja Nasza Ziemia oraz Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.

W ramach projektu uruchomiony zostanie serwis internetowy www.RazemOdpowiedzialni.pl, który dostarczy wiedzy o gospodarce obiegu zamkniętego i wspólnej odpowiedzialności za środowisko. Odwiedzający stronę dowiedzą się, jakie działania może podjąć  każdy z nas, by świadomie dbać o środowisko w trakcie codziennych czynności, takich jak zakupy, pranie, mycie, podróżowanie.

Dodatkowo, w 30 największych hipermarketach Auchan, odbędą się akcje edukacyjne, w trakcie których rozdawane będą ulotki, promujące zasady odpowiedzialnej konsumpcji oraz bezpłatne  próbki produktów firmy Henkel.

Akcja „Razem Odpowiedzialni” potrwa od 17 do 29 listopada.

- Poprzez konkretne działania edukacyjne, skierowane zarówno do Klientów jak i Pracowników, idziemy w kierunku odpowiedzialnej konsumpcji, która jest dźwignią do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko - mówi Dorota Patejko, Dyrektor CSR i Komunikacji Auchan.

- Kampania edukacyjna „Razem Odpowiedzialni” doskonale wpisuje się w globalną Strategię Zrównoważonego Rozwoju 2030 firmy Henkel. Jako światowy producent kosmetyków, środków czystości i klejów chcemy potroić efektywność wykorzystania zasobów naturalnych, stopniowo ograniczając zużycie energii, emisję dwutlenku węgla, wykorzystywanie surowców i wytwarzanie odpadów w naszych procesach produkcyjnych. Dodatkowo chcemy dostarczać naszym klientom i konsumentom przyjazne dla środowiska produkty o skoncentrowanym składzie, które pozwalają ograniczyć  ich ślad ekologiczny (m.in. zużycie wody i energii) – mówi Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej i Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska.

Szczegółowe informacje o akcji oraz wskazówki, jak w życiu codziennym możemy jeszcze efektywniej chronić środowisko, i materiały do pobrania, są dostępne na stronie internetowej akcji pod adresem: www.RazemOdpowiedzialni.pl

Zapraszamy!

Akcja Miś w Auchan Retail Polska

Auchan Retail Polska wspiera PAH w walce z niedożywieniem dzieci

 Auchan Retail Polska prowadzona jest doroczna „akcja Miś” – sprzedaż misia maskotki, na rzecz realizacji celu społecznego.

W tym roku Miś ponownie wspiera Polską Akcję Humanitarną w walce z niedożywieniem dzieci w Polsce, realizowanej poprzez program Pajacyk. Zapraszamy do zapoznania się z programem na stronie internetowej Polskiej Akcji Humanitarnej – www.pah.org.pl

W roku 2017 akcja realizowana jest w 3 kanałach sprzedaży Auchan Retail Polska: w hipermarketach pod szyldem Auchan, supermarketach Simply i w kanale sprzedaży elektronicznej Auchan Direct, które wspólnie ufundują 15 000 posiłków dla dzieci.

Hasłem kampanii jest: Kupując misia pomagasz dzieciom! Specjalne misie maskotki będą czekać na Klientów do 17.12.2017 Cena misia maskotki to zaledwie 2,99 zł. Zapraszamy do udziału w akcji.

zobacz więcej