Znamy wyniki Urodzinowych Dni Dawców Szpiku

W dniach 11 -12 maja odbyły się Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku, organizowane w sklepach Auchan Retail Polska wraz z Fundacją DKMS.

Dzięki zaangażowaniu pracowników/wolontariuszy oraz chęci niesienia pomocy naszych klientów oraz pracowników, do bazy Fundacji DKMS dołączyło w tym okresie 4935nowych potencjalnych Dawców. Była to 12. akcja rejestracji dawców w sklepach Auchan Retail Polska. Od pierwszej, która miała miejsce w grudniu 2012 roku, zarejestrowaliśmy wspólnie 60 877 potencjalnych Dawców i uratowaliśmy 140 osób. Brawo!

W imieniu Fundacji DKMS, Auchan Retail Polska, a także podopiecznych Fundacji składamy podziękowania oraz gratulacje wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczne Urodzinowe Dni Dawców Szpiku. Szczególne podziękowania należą się tym wyjątkowym osobom, które zdecydowały się być Dawcami i dać nieznanej osobie szansę na życie.

Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan już 11-12 maja 2018 r.

Już 11-12 maja, we wszystkich 75 hipermarketach Auchan w całej Polsce, odbędą się akcje rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych do bazy Fundacji DKMS. Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku są wyjątkową okazją, ponieważ to już 12 raz Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Tegoroczne Dni Dawcy Szpiku w Auchan dedykowane są Filipkowi i innym Pacjentom dotkniętym nowotworem krwi.

„Mój Filipek, jako jedyny chłopiec w Polsce choruje na niezwykle rzadkie schorzenie genetyczne jakim jest autoimmunizacyjny zespół limfoproliferacyjny. Mimo to Filip jest bardzo pogodny i czerpie z życia jak najwięcej. Ma jedynie 6 lat. Ostatnią szansą, aby ten uśmiech był zawsze obecny na jego buzi jest przeszczepienie komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Jestem po to, żeby pomóc mu przezwyciężyć trudności i będę robiła wszystko, aby wiedział, że może na mnie liczyć w każdej sytuacji.” – mówi Iza – mama Filipa.

Pomimo organizowanych w całej Polsce akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku i ponad 32 mln dawców w bazach na całym świecie, dla Filipka nadal nie znaleziono „bliźniaka genetycznego”. Jedyną szansą na uratowanie jego życia jest mobilizacja ludzi o dobrych sercach i dołączanie do baz kolejnych dawców komórek macierzystych.


Fundacja DKMS wraz z Auchan Polska już 12 raz łączą swoje siły zwiększając szansę na znalezienie Dawców dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia. Jedenaście edycji wspólnego projektu zaowocowały zorganizowaniem ponad 476 akcji rejestracji na terenie sklepów Auchan. Podczas dotychczasowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan do grona nowych potencjalnych Dawców dołączyło 55 694 osoby, a 136 z nich zostało faktycznymi Dawcami, którzy dali szansę na nowe życie.

„Wszyscy mocno trzymamy kciuki za Filipka i wierzymy, że mobilizacja tak wielu ludzi z całej Polski przyniesie pomoc Jemu i Innym Pacjentom oczekujących na przeszczepienie szpiku od dawcy Niespokrewnionego. Takich osób jak Filip jest bardzo wiele i to dla nich już od ponad 5 lat, pracownicy Auchan zwierają szyki, aby znów ruszyć do pomocy. To właśnie poprzez akcję rejestracji potencjalnych Dawców szukamy bliźniaka genetycznego dla Filipka oraz innych chorych potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Wierzę, że zaangażowanie oraz wsparcie pracowników, wolontariuszy, a co za tym idzie klientów Auchan doda otuchy chłopcu oraz jego rodzinie w oczekiwaniu na niespokrewnionego Dawcę. To od nas zależy, kto dowie się o akcji. Dlatego apeluję o poinformowanie najbliższych, przyjście, wsparcie i zarejestrowanie się jako potencjalny Dawca już 11-12 maja 2018 r. w najbliższym hipermarkecie Auchan.” – zachęca Katarzyna Poniatowska, pracownik Fundacji DKMS.

W dniach 11-12 maja 2018 r. głównie w godzinach 10:00 – 18:00 w 75 hipermarketach Auchan odbędzie się kolejna edycja projektu. Będą to Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan. Na terenie sklepów Auchan w całej Polsce będzie można zarejestrować się, jako potencjalny Dawca szpiku oraz wesprzeć Fundację DKMS poprzez darowiznę pieniężną do skarbon. Rejestrację potencjalnych Dawców będą wspierać pracownicy – wolontariusze Auchan.

Statystyki WMDA (Światowej Organizacji Dawców Szpiku) są alarmujące: co 35 sekund ktoś na świecie zapada na nowotwór krwi. Pośród chorób dziecięcych choroba ta jest najczęstszą przyczyną śmierci. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli właśnie nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi lub szpiku. Jedynie 25 procent pacjentów ma szczęście znaleźć Dawcę we własnej rodzinie. Większość przeszczepień odbywa się dzięki Dawcom niespokrewnionym, którzy jako ludzie dobrej woli zarejestrowali się, by bezinteresownie ratować życie każdego chorego, który potrzebuje przeszczepienia.

Kto może zostać Dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18, a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny Dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestracja i przebadanie jednego Dawcy to koszt 180 zł. Rejestracja w bazie jest bezpłatna.

Od początku istnienia Fundacji DKMS rozwijamy naszą bazę rejestrując kolejnych Dawców m.in. dzięki darowiznom od osób indywidualnych i finansowemu wsparciu firm. Każda, nawet najmniejsza darowizna pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców, dlatego podczas Mikołajkowych Dni Dawcy Szpiku w Auchan odbędzie się również zbiórka do puszek przy kasach. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych Dawców zarejestrowanych podczas akcji z Auchan. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

O Fundacji

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 1 250 000 (styczeń 2018) potencjalnych dawców szpiku, a już 4 800 (styczeń 2018) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.

Więcej informacji

www.dkms.pl, www.auchan.pl

Kontakt

- Katarzyna Poniatowska – Fundacja DKMS

mail: katarzyna.poniatowska@dkms.pl, tel. 668 669 327

- Dorota Patejko – Dyrektor ds. Komunikacji Auchan Polska

mail: d.patejko@auchan.pl,  

Załączniki

  • Załącznik nr 1: Sklepy Auchan, które włączyły się w Urodzinowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan.
  • Załącznik nr 2: Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi,
  • Załącznik nr 3: Metody Pobrań

Ciasto charytatywne w Auchan Polska

W sobotę - 12 maja - we wszystkich sklepach Auchan w całej Polsce organizowana będzie urodzinowa akcja „ciasto charytatywne”. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony jest na wsparcie lokalnych fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci i młodych ludzi.

Auchan Polska angażuje się w działania na rzecz swojego otoczenia społecznego poprzez Fundację Auchan na rzecz młodzieży oraz lokalne zaangażowanie sklepów.  W roku 2016 po raz pierwszy do wielu atrakcji i animacji, przygotowanych dla klientów firma dodała projekt – ciasto jubileuszowe. Dzięki niemu Auchan świętuje swoje urodziny wraz z klientami w najpiękniejszy sposób – pomagając wspólnie pomagają potrzebującym dzieciom w otoczeniu społecznym sklepów Auchan.

Zapraszamy do odwiedzin w naszych sklepach i włączenia się do akcji.

Otwarcie Auchan Supermarket Warszawa Światowida

18 kwietnia o godzinie 10:00  został otwarty Auchan Supermarket na ulicy Światowida w Warszawie. Sklep stanowi kontynuację naszej transformacji w stronę uspójniania i wprowadzania różnych formatów wokół jednej, spójnej marki Auchan.

Auchan Supermarket na Światowida ma powierzchnię handlową 1 200 m2 a do dyspozycji Klientów jest 6 innowacyjnych kas, oraz 3 kasy samoobsługowe „miłe”.  

Sklep przygotował dla Klientów szeroką ofertę spożywczą, na szczególną uwagę zasługuje duży dział Warzywa/Owoce, który usytuowany jest na wejściu do sklepu.

Auchan Supermarket Światowida przywiązuje ogromną wagę do produktów BIO i produktów pro-zdrowotnych, dlatego też Klienci będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą tych produktów.

Ekipa sklepu zaprasza również na Targ Wędlin z gamą produktów wędzonych metodami naturalnymi i Targ Piekarnia z gamą pieczywa wypiekanego na miejscu.

Sklep promuje również produkty marki własnej, które gwarantują dobrą jakość oraz przystępną cenę. Nasze marki własne to między innymi artykuły oznaczone logo z podniesionym kciukiem, artykułu z logo Auchan, Qilive, actuel i Cosmia.

Sklep przygotował również ciekawą nową strefę sezonową z grillami i akcesoriami.

W sklepie Klienci mogą skanować, kserować dokumenty, wywoływać zdjęcia oraz korzystać z oferty Auchan Direct zamawiając produkty on-line i odbierając w sklepie.

W sklepie działa również program lojalnościowy Skarbonka.

Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 – 22:00, a w niedzielę 8.00 - 21.00.

Auchan Supermarket ul. Światowida 57, Warszawa

Serdecznie zapraszamy!

 

Auchan Retail Polska włącza się w Godzinę dla Ziemi

Już w najbliższą sobotę -  24 marca  - o godzinie 20:30 na całym świecie obchodzona jest Godzina dla Ziemi (ang. Earth Hour).  Jest  to akcja zainicjowana przez WWF. Jej celem jest nakłonienie zarówno osób fizycznych jak i firm do wyłączenia na 1 godzinę urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Akcja ma skłonić do refleksji nad wpływem środowiskowym każdego z nas i troski o dobro planety.

W tym roku do akcji włącza się Auchan Retail Polska. W ramach tej akcji na hipermarketach Auchan na godzinę zgasną szyldy, zaś w sklepach prowadzona będzie akcja informacyjna, zachęcająca klientów do udziału w akcji.  Akcja ma znaczenie symboliczne, by wzmocnić jej pozytywny wpływ  Auchan Retail Polska planuje akcję informacyjną dla swoich klientów i pracowników, której celem jest zachęcenie ich do odpowiedzialnego korzystania z energii elektrycznej zarówno w biurach jak i w domach.

Tegoroczna akcja, której patronem jest WWF, odbywa się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”. Auchan zachęca ich do podpisania petycji w sprawie utworzenia Turnickiego Parku Narodowego na stronie http://karpaty.wwf.pl/

Otwarcie Moje Auchan Warszawa - Odkryta 1.03.2018

MojeAuchan, to innowacyjny sklep osiedlowy, który odmieni życie Klientów wraz z aplikacją mobilną Auchan i usługą “Zamów w internecie- odbierz w sklepie”.

W dniu 1.03.2018 został otwarty sklep MojeAuchan na ulicy Odkrytej w Warszawie. To drugi sklep w tym formacie, który proponuje swoim Klientom sieć Auchan.

MojeAuchan na ulicy Odkrytej, to typowy sklep miejski o powierzchni 700m², którego ambicją jest oferowanie klientom nowego i innowacyjnego podejścia do zakupów, opartego na połączeniu z kanałem sprzedaży elektronicznej AuchanDirect.pl.

Sklep MojeAuchan proponuje klientom bogatą ofertę smacznych i zdrowych produktów w atrakcyjnej cenie, a także wysokiej jakości usługi, dzięki którym mogą oni nie tylko szybko i sprawnie zrobić zakupy, lecz także nabyć produkty do szybkiego spożycia na miejscu, lub na wynos.

Klienci mogą codziennie robić zakupy w nowym sklepie, który przeszedł gruntowną przebudowę!

Na 700 m², MojeAuchan proponuje gamę, na którą składa się prawie 6000 starannie wyselekcjonowanych produktów. W ofercie sklepu główne miejsce zajmują owoce i warzywa oraz nowe trendy żywieniowe z bogatą ofertą produktów sezonowych i bio, dietetycznych, jak i lokalnych oraz produktów tzw. niebieskich specjalnie oznaczonych etykietą Żyć lepiej, tak aby naszym Klientom doradzić jak najlepsze produkty. MojeAuchan zaprasza również na Targ Wędlin i Serów.

 Przytulny kącik gastronomiczny to  więcej przyjemności!

Dla klientów, którzy chcą zjeść szybko i smacznie, MojeAuchan przygotował kącik BISTRO z pyszną kawą serwowaną na miejscu, słonymi i słodkimi przekąskami.

To sklep z wieloma usługami,którego ambicją jest ułatwienie klientom codziennego życia.

Moje Auchan udostępnia możliwość skanowania, kserowania, wywoływania zdjęć oraz dostarczenia zakupów, na które zamówienie klient złożył w internecie.

Klienci mogą również skorzystać z oferty kuponingu dzięki nowej aplikacji Auchan.

Zapraszamy na Zakupy!

Moje Auchan, ul. Odkryta 62,  Warszawa

Godziny otwarcia sklepu:

pon.-czw.: 7-22

pt.-sob.: 7-23

ndz.: 8-21

 

zobacz więcej