Auchan Retail Polska włącza się w Godzinę dla Ziemi

Już w najbliższą sobotę -  24 marca  - o godzinie 20:30 na całym świecie obchodzona jest Godzina dla Ziemi (ang. Earth Hour).  Jest  to akcja zainicjowana przez WWF. Jej celem jest nakłonienie zarówno osób fizycznych jak i firm do wyłączenia na 1 godzinę urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Akcja ma skłonić do refleksji nad wpływem środowiskowym każdego z nas i troski o dobro planety.

W tym roku do akcji włącza się Auchan Retail Polska. W ramach tej akcji na hipermarketach Auchan na godzinę zgasną szyldy, zaś w sklepach prowadzona będzie akcja informacyjna, zachęcająca klientów do udziału w akcji.  Akcja ma znaczenie symboliczne, by wzmocnić jej pozytywny wpływ  Auchan Retail Polska planuje akcję informacyjną dla swoich klientów i pracowników, której celem jest zachęcenie ich do odpowiedzialnego korzystania z energii elektrycznej zarówno w biurach jak i w domach.

Tegoroczna akcja, której patronem jest WWF, odbywa się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”. Auchan zachęca ich do podpisania petycji w sprawie utworzenia Turnickiego Parku Narodowego na stronie http://karpaty.wwf.pl/Załączniki

Godzina dla Ziemi.png