Jeteś tutaj: Auchan | Biuro prasowe | Recycling z klientami w Auchan Direct

Recycling z klientami w Auchan Direct

31.07.2017
Inne wersje: txt

Recycling z klientami w Auchan Direct

AuchanDirect zogranizował akcję ekologiczno-uwrażliwiającą „Drzewa za kartony”.  Celem akcji jest zachęcanie klientów do oddawania kartonów z poprzedniej dostawy i troski o środowisko. Za zwrócone kartony – Auchan Direct posadzi w imieniu klientów drzewka.

Jest to piękny przykład gospodarki obiegu zamkniętego (z ang.: circular economy), której celem jest poddawanie ponownemu przetworzeniu materiałów lub ich ponowne wykorzystanie, tak by ‘powróciły do obiegu’ zamiast trafić na wysypiska.  Każdorazowo, za zwrot kartonów, klient otrzymuje naklejkę, którą może wkleić do specjalnego albumu, w albumie mieści się 6 naklejek. Za sześć naklejek Auchan Direct posadzi w imieniu klienta drzewko zaś klient otrzyma certyfikat „swojego drzewka”.

Dzięki tej akcji Auchan Direct dba o środowisko podwójnie – poprzez działanie w ramach gospodarki obiegu zamkniętego i zazielenianie planety. Zapraszamy do zakupów w Auchan Direct  i troskę o wspólne dobro, jakim jest środowisko.

Jest to druga edycja akcji, pierwsza miała miejsce w roku 2015. Akcja trwa do 10.09.2017. Szczegóły akcji i regulamin dostępne są tutaj.

 

Auchan Retail Polska prowadzi działalność w 3 formatach - hipermarketach, supermarketach i handlu elektronicznym. Auchan działa w Polsce od 1996 r. Po 21. latach działalności Auchan to 75 hipermarketów, 34 supermarkety Simply oraz Auchan Direct – działający na terenie Warszawy i okolic. Auchan jest firmą prywatną, nienotowaną na Giełdzie. Kapitał firmy należy w 88% do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez,  a w 12 % do pracowników, w ramach akcjonariatu pracowniczego.