Wystawa Textifood

Zapraszamy na wystawę Textifood

W dniach 3-30 listopada 2016 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wystawa Textifood. Jej organizatorami są Instytut Francuski w Polsce oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Auchan jest Partnerem Strategicznym wystawy.

Hasłem wystawy jest „Wyżywić planetę, Energia dla życia”. Wystawa przedstawia różne projekty artystyczne, takie jak odzież, akcesoria i przedmioty codziennego użytku. Wszystkie prace są wynikiem współpracy naukowców i projektantów w dziedzinie ponownego i odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych. Na wystawie będzie można zobaczyć prace wykonane np. z pomarańczy, skorupiaków, rybich łusek, mleka czy kawy.

Ta innowacyjna wystawa o powierzchni 1000m² z pewnością przyciągnie miłośników mody i ekologii. Warto jednak, by każdy z nas zastanowił się, w jaki sposób może wykorzystać zużyte rzeczy w naszym domu i nadać im drugie życie.

W ramach strategii zrównoważonego rozwoju Auchan przygotował projekt edukacyjny dla szkół połączony z konkursem na eko-kreatywność. Głównym celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do ekologicznego spojrzenia na środowisko oraz przekazania im wiedzy o recyklingu i upcyclingu.

Link do strony konkursowej http://www.eko-konkurs-auchan.pl/.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Więcej informacji na stronach Instytutu Francuskiego.

Zapraszamy!

Załączniki

Konkurs Kreatywny_Auchan.pdf
Konkurs Kreatywny_Auchan.pdf