Dzień Wolontariatu w Auchan Retail Polska

W dniu 5 października w Auchan Retail Polska odbędzie się Dzień Wolontariatu. Po raz pierwszy akcja będzie miała miejsce jednocześnie we wszystkich krajach Auchan Retail.  Ten wyjątkowy dzień ma przybliżyć pracownikom ideę wolontariatu oraz przekonać ich do niesienia pomocy potrzebującym.

Dzień wolontariatu odbędzie się w hipermarketach Auchan, w supermarketach Simply, które należą do Auchan Retail  oraz w kanale handlu internetowego Auchan Direct. Tego dnia  organizowane zostaną akcje wspierające lokalne fundacje i stowarzyszenia, nakierowane na pomoc potrzebującym, zwłaszcza dzieciom.

5 pażdziernika  nastąpi również przekazanie symbolicznych czeków Fundacji Auchan na rzecz młodzieży dla polskich, lokalnych stowarzyszeń, które otrzymały dofinansowanie w jubileuszowym Konkursie Grantowym Fundacji. Konkurs ten skierowany był do stowarzyszeń działających w otoczeniu społecznym sklepów Auchan, realizujących działania na rzecz  dzieci i młodych ludzi w wieku 5-25 lat, w 4 obszarach: zdrowie, edukacja, integracja społeczna. W ramach konkursu grantowego Fundacja Auchan wsparła 24 projekty w całej Polsce.

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży od 20 lat wspiera dzieci i młodzież. W Polsce działa od 2011 roku. Fundacja zapewnia nie tylko pomoc finansową, ale także promuje wymianę wiedzy i kompetencji między osobami kierującymi projektami a pracownikami Auchan. Fundacja Auchan na rzecz młodzieży działa pod egidą państwowej instytucji Fondation de France. 

Załączniki

Auchan Retail Polska_Dzień wolontariatu_komunikat prasowy.pdf
Auchan Retail Polska_Dzień wolontariatu_komunikat prasowy.pdf